
Prestisjeavtale for Trygg Vakt
Tromsø kommunale legevakt har valgt ny sikkerhetsleverandør. Det prestisjefulle oppdraget gikk til det lokale selskapet Trygg Vakt.
– Oppdraget er ikke veldig stort, men det er både utfordrende og prestisjefylt. Det gir oss dessuten verdifull forutsigbarhet, sier daglig leder Jørn Ove Olsen.
Når legevakten flytter inn i nytt bygg, håper Trygg Vakt at de også får levere sikkerhetstjenester der.
– Vår kontrakt med legevakten innebærer at vi skal levere rådgivning, samt tekniske og manuelle tjenester. Vi kan ikke gå i detalj på hva dette omfatter, men det gjelder blant annet alarmutrykning. Generelt er legevakt en type objekt hvor utfordringene kan bli store fordi den brukes av hele bredden i befolkningen, sier Olsen.
– Vi er veldig takknemlige for den tilliten Tromsø kommune gir oss gjennom tildelingen av dette oppdraget. For oss som et lite lokalt selskap, er det alltid hyggelig å bli prioritert på hjemmebane, sier han.
– Tromsøværingene viser seg å være svært lojale. Deler av overskuddet vårt investeres hvert år i nye boligalarmkunder, noe som er svært kostbart de første årene. Derfor er vi helt avhengige av stor tillit slik at de blir hos oss over tid, sier Olsen.
– Trygg Vakt er for øvrig det eneste vaktselskapet i Tromsø som har en offisiell avtale med det lokale brannvesenet. Privatkundene er sikret direkteutrykning i den form at våre vektere rykker ut samtidig med brannvesenet. Tidlig utrykning og innsats gjør at man unngår tap av kostbar tid. Det gjelder ikke bare i tilfeller der det oppstår brann, men også i de fleste andre tilfeller der det har vært nødvendig å tilkalle vekter. Det lover jeg at Tromsø kommunale legevakt også vil erfare i tiden som kommer, legger han til.